مقایسه سیستم هوشمند

در سیستم مدیریت ساختمان بسیاری از اعمالی که ساکنان از روی عادت و غیر ارادی انجام می دهند توسط سیستم های هوشمند انجام می گردد که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نیروی انسانی شده و کاهش مصارف انرژی و هزینه های انرژی، کاهش خطاپذیری و افزایش اثربخشی سیستم را به دنبال دارد

مقایسه سیستم هوشمند

مقایسه فنی سیستم هوشمند

:معایب سیستم سنتی

:اینترفیس های چندگانه، فروشندگان و سازندگان گوناگون

به عنوان مثال شما برای کلیدهای روشنایی خود از یک برند، ترموستات و کنترلر فن کویل ها از یک برند، کنترلر پرده برقی از یک برند و… استفاده میکنید که بنابراین با برندهای گوناگون در مرحله خرید، نصب، آموزش و خدمات رو به رو هستید.

:مدیریت سیستم ها به صورت جداگانه

شما توانایی کنترل همزمان روشنایی، سیستم گرمایش و سرمایش، صوتی و … را ندارید و این شما را محدود میکند.

:عدم هماهنگی و تطابق سیستم ها

سیستم ها در حالت سنتی اجرا شده و به عنوان مثال امکان هماهنگی سیستم روشنایی به همراه سیستم صوتی و… برای اجرای “سناریو” های گوناگون نیست.

:نیاز به آموزش های مختلف برای هر سیستم

شما در خانه خود به ازای هر سیستم الکتریکی، یک بخش کنترل کننده مجزا دارید که برای کار کردن با آنها نیاز به آموزش های جداگانه و چندگانه دارید.

:داشتن هزینه های انرژی بیش از اندازه

در طرح سنتی سیستم ها، انرژی به بیشترین شکل ممکن مصرف شده و تنها راه صرفه جویی، اعمال دخالت و کنترل مستقیم و مستقل سیستم ها توسط کاربر میباشد.

:مزایای سیستم هوشمند

:بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی

به دلیل وجود “هوش” در سیستم خانگی هوشمند، امکان مدیریت و مصرف بهینه انرژی به صورت کاملا خودکار و با شیوه های متعدد و پربازده فراهم میشود.

:بهره وری هزینه

با هزینه اولیه متناسب با پروژه خود میتوانید خانه خود را هوشمند کرده و در طی چند سال خود سیستم با صرفه جویی انرژی، خرابی کمتر مصرف کننده ها و … بازگشت اقتصادی برای شما فراهم می آورد.

:کنترل امنیت و ایمنی

سیستم هوشمند برای شما امنیت را فراهم آورده و به دلیل برنامه پذیری دقیق سیستم، ایمنی در عملکرد مجموعه شما را تضمین میکند.

:تأمین آسایش و رفاه

سیستم هوشمند باعث راحتی استفاده شما از تجهیزات الکتریکی شده و تمامی طرح های سیستم های هوشمند در راستای تأمین رفاه و راحتی بیشتر برای کاربر، روز به روز در حال پیشرفت و توسعه میباشند.

:سادگی استفاده از تجهیزات هوشمند

کنترل هوشمند تجهیزات بسیار راحت تر از حالت سنتی بوده و کاربر با یک مجموعه ساده و روان و متناسب با دلخواه و سلیقه خود سر و کار خواهد داشت.

:مدیریت ساختمان هنگام بروز حوادث

از اصلی ترین کاربردهای سیستم هوشمند، مدیریت یکپارچه و دقیق تجهیزات هنگام بروز حوادث و شرایط غیرمعمول ساختمان میباشد.

:کنترل ساختمان از هرجای دنیا

با استفاده از “درگاه های ارتباطی” فراگیر و گوناگون، امکان کنترل تمامی تجهیزات شما را از خارج از منزل متناسب با موقعیت و امکانات در دسترس شما فراهم میشود.

:کم کردن استهلاک وسایل مصرفی

با هوشمند شدن تجهیزات الکتریکی، مصرف آنها اصولی و متناسب با کارایی آنها شده و نسبت به حالت سنتی کاهش عمر مفید تجهیزات و مصرف کننده ها کمتر میباشد.

:قابلیت اطلاع رسانی و گزارش گیری

سیستم هوشمند این امکان را به شما میدهد که در هر زمان باز خوردی از کارکرد مجموعه خود و همچنین امکان اطلاع از وضعیت فعلی سیستم خود داشته باشید.

:افزایش ضریب تجملات

زیبایی، لوکس بودن و باهوش بودن خانه شما نیز مسلما از گزینه های بسیار تأثیرگذار و مثبت میباشد!